Цього року участь у виборах до Міграційної ради столиці Бранденбурга бере українка. Це волонтерка з Харкова Катерина Ільяшенко. Вона їздить з гуманітарною допомогою до України, а також разом із іншими волонтерами плете маскувальні сітки @wieder_einmal_die_ukraine.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-27-at-12.36.27.jpeg)
За фахом Катерина – юристка та економістка, в Україні опікувалася соціальними проєктами. До Потсдама приїхала з Харкова у березні 2022 року і одразу почала займатися волонтерством. Одна із співзасновниць Ukraine-Hilfe Potsdam.
“Я вважаю, що українцям Потсдама не вистачає інтеграційних шкіл, вчителів. Хотілося б, щоб офіційно діти вивчали українську мову у школах. Загалом бракує інформації. Не вистачає фінансування для новостворених організацій”, – розповіла Ільяшенко “Амаль Берлін”.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2024/05/b96e0b43-6993-406a-92ac-5a9ef5beb23d-scaled.jpg)
До складу Міграційної ради входять 13 представників міграційних общин. Вони відстоюють інтереси тих, хто через статус у країні не може голосувати самостійно. Рада координує місцеві ініціативи, громадські організації, консультаційні центри тощо.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2024/05/ea3f1239-6608-4b94-afb1-8e28879aa39d.jpg)
Вибори відбудуться 9 червня. Номер Катерини у списку – 15.
Фото – з особистого архіву Катерини Ільяшенко.