Цими вихідними в Theater im Delphi відбувся дебютний концерт проєкту різдвяної коляди від “Української капели” та “Пласт Берлін”.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2022/12/318491670_146694064819318_2105852684226184405_n-scaled.jpg)
Учасники заходу імітували українську традицію колядування: весь театр став великою садибою, куди господар із господинею запрошували колядників. Крім відомих хітів – “Нова радість стала”, “Добрий вечір тобі”, “Щедрик” – артисти виконали й інші колядки та щедрівки.
Крім “Української капели” виступали київський дитячий хор “Диво” та литовський фольклорний ансамбль Saulalė. “Ми разом із вами – наші серця б’ються в унісон із Україною”, – сказали учасники Saulalė зі сцени.
“Українську капелу” створили восени професійна музикантка Анна Варгун, диригент Микола Катеринчук, продюсерка Оксана Снідалова та 15 музикантів. Не всі з них професійні, більшість – шукачі притулку в Німеччині.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2022/12/318617187_146694094819315_5020009155525963143_n-scaled.jpg)
За словами Анни Варгун, створення капели має різнопланову мету. “Спів – це завжди терапевтично. Тому наш проєкт – передусім психологічна історія: колективний досвід переживання емоцій, саме колективний, і саме серед людей твоєї культури – це дуже важливо. По-друге, хто живе закордоном тривалий час, знає, як важко без української пісні і, зокрема, різдвяної. Тобто ми хочемо порадувати громаду. І по-третє, показати німцям, які гостинно прийняли наших шукачів притулку, оцю частину української культури”, – розповіла Анна Варгун для “Амаль Берлін”.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2022/12/318972878_146694141485977_7797654444866129188_n-scaled.jpg)
Концерт відбувся за підтримки Deutsche Stiftung für Engagement und Ehrenamt.
Фото – Дарка Горова/Амаль Берлін