Якщо ваші діти ходять до школи в Німеччині, ви вже знаєте про додаток ANTON. Він один із найпопулярніших серед німецьких учнів 1-10 класів. Його розробили, щоб допомогти їм в легкій, ігровій формі опановувати предмети шкільної програми чи іноземні мови. Але нещодавно застосунок присвятив один свій розділ українцям, також дорослим – щоб вони швидко та безкоштовно вчили німецьку.
Команда проекту ANTON знаходиться в Берліні. “Амаль Берлін” поспілкувався з розробниками та українською частиною команди і дізнався деталі.
Довідка “Амаль Берлін”
Навчальний додаток ANTON існує з 2018 р. Він безкоштовний та працює на всіх електронних пристроях (смартфон, планшет, ноутбук, ПК тощо). У застосунку – понад 250 тис. завдань і 200 типів інтерактивних вправ із поясненнями та мотивуючими навчальними іграми.
В ANTON можна зареєструватися приватно, але і від школи – за шкільною ліцензією. В цьому випадку вчителі мають можливість створювати облікові записи учнів і класів, призначати завдання та перевіряти їх виконання онлайн.
Додаток можна використовувати у віддаленому навчанні, репетиторстві чи підготовці до іспитів. Завдання стосуються майже всіх шкільних дисциплін: англійська, біологія, фізика, загальні науки, історія, музика. Також є багато вправ на базовий словниковий запас для різних іноземних мов.
Розробку ANTON співфінансували Європейський фонд регіонального розвитку та Департамент економіки Сената Берліна.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2022/10/anton3.png)
Ідея окремої версії виникла навесні. Уже було зрозуміло, що до Німеччини приїжджатимуть дедалі більше українських дітей. “Ми почали думати, що можемо зробити для підтримки, як допомогти, – розповідає Моріц Ганзер, контент-менеджер компанії Solocode, яка розробила програму. – Передусім утікачам від війни була потрібна німецька”. Від ідеї до початку її реалізації пройшло лише кілька тижнів.
Загалом ANTON пропонує роботу за трьома основними напрямками: вивчення німецької мови як іноземної, заняття за програмою німецької школи або робота з тематичними добірками. Вони створені спеціально для українців та містять практичну, часто вживану лексику на різні теми: «На уроці», «Зустріч із друзями» або «Перша допомога». Також можна складати добірки на свій смак.
![](https://amalberlin.de/wp-content/uploads/sites/3/2022/10/anton-1024x578.jpg)
Посилання на українсько-німецькі добірки тут.
Покрокову інструкцію по роботі з додатком можна знайти в Інстаграмі.
Почати вивчати німецьку мову як іноземну можна у розділі Deutsch Zweitsprache.
Якщо ви або ваша дитина тільки почали вчити німецьку, варто робити вправи з першого класу. Спочатку може знадобитися допомога батьків. Але вже дуже швидко діти почнуть розбиратися у всьому і зможуть працювати самотужки. Тут посилання, щоб спростити пошук.
“Вправи з цього додатку виконують багато німецьких школярів. Але українські батьки чомусь недооцінюють ANTON чи просто не знають про нього. Натомість він справді класний – троє моїх дітей займаються із задоволенням”, – розповідає Надія Туцька. Разом із Валентиною Пілянською вони займалися адаптацією української частини додатка.
Розробники кажуть, що акцент ставлять на легкому та веселому навчанні. Тому вправи чергують з іграми. Шість зібраних пунктів за правильно виконане завдання перетворюються на одну монету. За монети дитина може «купити» якусь гру.
Весь навчальний контент безкоштовний і не містить реклами сторонніх продуктів. ANTON має також розширену платну версію. Однак навіть розробники зауважують, що спершу буде достатньо і основної.
Зміст додатка відповідає навчальним програмам федеральних земель Німеччини. Також їх постійно розширюють: почали з початкової школи, тепер є вправи для старшої школи з основних предметів німецької мови та математики. У довгостроковій перспективі планують охопити всі предмети та рівні. Ще одна мета – імпортувати ANTON і в інші країни. Тому і додаток, і його команда щороку стає дедалі більше міжнародною. Уже запустили версії для США, Великобританії, Франції, країн Латинської та Центральної Америки.