Український скрипаль Дмитро Удовиченко виграв престижний міжнародний конкурс королеви Єлизавети в Брюсселі. Він отримає премію в €25 тис. та матиме честь грати на скрипці Страдіварі Huggins 1708 року виготовлення.
Конкурс королеви Єлизавети відзначає видатних митців у п’яти різних дисциплінах – скрипка, голос, віолончель, фортепіано та композиція.
Дмитро Удовиченко закінчив Харківський музичний ліцей, продовжив навчання в Університеті мистецтв Фолькванг у німецькому Ессені у Бориса Гарлицького і Крістіана Тецлаффа.
На церемонії нагородження українець демонстративно не потиснув руку одному з членів журі – народному артисту РФ Вадиму Рєпіну (його дружина Світлана Захарова – член “Єдиної Росії”, підтримала війну).
У фіналі конкурсу, у день свого 25-річчя, Удовиченко виконав Перший скрипковий концерт Дмитра Шостаковича