Трохи більше місяця залишилося до літніх шкільних канікул. Німці, зазвичай, планують відпустки заздалегідь (інколи на початку року). Втім, життя новоприбулих українців у Німеччині ще не таке стабільне, тому багато хто розмірковує про поїздки тільки зараз. Украй важливо пам’ятати, що в Німеччині діє закон про обов’язкове шкільне навчання (Schulpflicht).
Це означає, що діти не мають права пропускати школу без серйозної, поважної причини. Навіть один чи два дні. Придбані квитки на літак у відпустку – такою причиною не є. Забрати дитину у відпустку навіть на один день раніше канікул – це адміністративне порушення, за яке стягується чималий штраф. У Гессені він дорівнює до €1000. Найвищі штрафи (до €2500) у Бранденбурзі, Берліні та у Мекленбург-Передній Померанії.