Прецедент в історії Бундесверу – почався процес постійної дислокації німецької бригади за кордоном. До Литви вже вирушили перші військові. До кінця 2024 року у штабі працюватимуть 150 осіб. За планом, у 45-й танковій бригаді служитиме 4800 солдатів і ще дві сотні цивільних спеціалістів.
Бригада Бундесверу має посилити східний фланг НАТО з огляду на загрозу Росії. “Постійне розміщення боєздатної бригади в Прибалтиці має на меті утримати Росію від подальших атак на сусідні країни”, — зазначили у міністерстві оборони ФРН.
Ніколи раніше стільки німецьких солдатів постійно не дислокувалися за кордоном. У Вільнюсі і Каунасі для військових створять житлові комплекси з садками та школами і мають забезпечити роботою їх партнерів.